Grįžti į sąrašą

Co-living idėja Lietuvoje

Liepa 21, 2023

Co-living idėja Lietuvoje dar gana nauja, tačiau pasaulyje tokie bendro gyvenimo kompleksai vis labiau populiarėja. Mūsų užsakovo, įmonės "AeroCity Group" dėka "Gilesta" prie tokio koncepto garsinimo prisideda tapusi co-living "Atlas", kurį planuojama atidaryti 2024 m. sausį, statytoja. Daugiau informacijos galite rasti projekto svetainėje www.atlasliving.lt.

Worldwide Coliving Membership, co-living verslus vienijantis tinklas, atliko tyrimą, kuriuo bandė išsiaiškinti, kodėl žmonės pasirenka gyvenimą vadinamuosiuose bendruomenės namuose ir kaip tai keičia jų gyvenimus.

  • 74,3 % respondentų teigė, kad persikėlus į co-living erdves, namuose praleidžia daugiau laiko nei seniau.
  • Paklausti, ko tikisi iš gyvenimo co-living būste, 78,8 % apklausoje dalyvavusiųjų teigė, kad jų lūkestis - naujos patirtys.
  • Pinigų taupymas kaip priežastis gyventi co-living erdvėje atsidūrė tik trečioje vietoje ir ją nurodė 57,6 % apklausos dalyvių.
  • Įdomu tai, kad vertinant apklausos dalyvių pajamas paaiškėjo, jog jų vidutinės pajamos yra 167 % didesnės nei vidutinis šalių, kuriose jie gyvena, BVP.

Ir nors apklausa buvo vykdoma ne Europoje, jos duomenys iškalbingi ir mums: tendencijos anksčiau ar vėliau pasieks ir Lietuvą, tad jas suprasti – būtina. O tyrimas aiškiai sako: co-living principas nėra populiarus dėl to, kad yra pigus. Co-living yra absoliučiai naujas gyvenimo konceptas, kurio žmonės ieško dėl noro tapti ir būti bendruomenės dalimi.

Kitos naujienos

Patinka mūsų rezultatai?

Prisijunk prie komandos Prisijunk prie komandos
Ši svetainė naudoja slapukus.   Sužinoti daugiau